Aktuality

Napsali o nás: Jeřábek prezentuje novinky v tepelné technice i dřevoobráběcích strojích

Napsali o nás: Jeřábek prezentuje novinky v tepelné technice i dřevoobráběcích strojích

18. 12. 2013

http://www.bvv.cz/wood-tec/

Kotle na tuhá paliva a plyn a dřevoobráběcí stroje prezentuje na veletrhu WOOD-TEC v pavilonu P firma Jeřábek Stroje s.r.o. Pláště kotlů jsou vyráběny CNC technologií a svařovány roboty, což zaručuje vysokou kvalitu.

Novinkou jsou kotle na tuhá paliva pro centrální vytápění série 20-90. Jde o kotle svařované z vysoce kvalitních ocelových plechů, které mají spolehlivou dlouhodobou životnost. Jsou určeny pro spalování černého a hnědého uhlí, dřeva a dřevu podobného paliva. Vynikají  vysokou efektivitou a nízkou hladinou emisí. Vhodné jsou pro vytápění rodinných domů a menších objektů. Široký otvor umožňuje jednoduché přikládání a zapalování. Díky ventilátoru a termostatu a konstrukci vnitřního spalovacího prostoru, dosáhne kotel za krátký čas výhřevného režimu. Po dosažení nastaveného režimu se ventilátor zastaví a kotel hoří přirozeným tahem. Jakmile dosáhne požadované teploty, servomotor uzavře klapku ventilátoru a na 80 procent klapku komínu a kotel uvede do spánkového režimu.

Tato zařízení jsou nenáročná na čištění,  stačí jej provádět 1-2x ročně. Teplota vody v kotli se dá nastavit na ovládacím panelu. Při výpadku elektrického proudu servomotor uzavře klapku komínu a zamezí, aby teplota v kotli stoupala. Dalším bezpečnostním prvkem je termostat. Jakmile teplota kotle překročí 90°C, termostat uzavře klapku komínu.Kotle jsou kompletně izolovány, aby se zamezilo tepelným ztrátám. Jejich vnější plášť je lakován vysoce kvalitní elektrostatickou barvou. Firma je dodává ve výkonových řadách 23kW, 34kW, 46 kW, 69kW, 104 kW. Výkonnější kotle ATON 350-1000 mají stejnou konstrukci, ale jsou určeny pro větší prostory.

Firma Jeřábek prezentuje i kotle série FENIX 20-125, která slouží pro centrální vytápění. Určena  jsou pro spalování černého a hnědého uhlí, dřeva a dřevu podobného paliva. Mají vysokou efektivitu a nízkou hladinu emisí. Vhodné jsou pro vytápění větších rodinných domů a menších objektů. Široký otvor umožňuje jednoduché přikládání a zapalování. Díky ventilátoru a termostatu a konstrukci vnitřního spalovacího prostoru, dosáhne kotel za krátký čas výhřevného režimu. Po dosažení nastaveného režimu se ventilátor zastaví a kotel hoří přirozeným tahem. Teplota vody v kotli se dá nastavit na ovládacím panelu. Kotle jsou kompletně izolovány, aby se zamezilo tepelným ztrátám. Kotle jsou dodávány ve výkonových řadách 23kW, 34kW, 46 kW, 69kW, 93 kW, 116 kW, 145 kW.

Novinkou jsou také kotle na tuhá paliva s automatickým podáváním série ARES 120-300. Jsou  určeny pro spalování černého a hnědého uhlí - ořechy, pelet, štěpky , biomasy. Vyznačují se vysokou efektivitou a nízkou hladinou emisí. Používají se pro vytápění rodinných domů a menších objektů. Kotle jsou vybaveny zásobníkem pro automatické podávání paliva do spalovacího prostoru. K těmto typům tepelné techniky je možno dokoupit automatické zapalování. Díky ventilátoru a termostatu a konstrukci vnitřního spalovacího prostoru, dosáhnou za krátký čas výhřevného režimu. Tato zařízení jsou dodávána ve výkonových řadách 23kW, 34kW, 46kW, 69kW, 104kW.

Dalším typem kotlů na tuhá paliva s automatickým podáváním jsou typ ARTEMIS pro menší průmyslové objekty a ESET pro větší průmyslové objekty. Tyto řady doplňuje kotel RADHOS na pelety o výkonu 20 kW a horkovzdušný kotel THOR s výkonem až 406 kW, kotle na plyn OSIRIS s výkonem do 930 kW a POLUX také do 930 kW.

V expozici je také umístěna truhlářská frézka FVV 300, která se vyznačuje tuhým stabilním stojanem, broušeným robustním litinovým stolem a má čepovací vozík. Výhodou je snadná údržba dlouhodobá přesnost. Výkon motoru činí 1,5 kW (2800 ot/min), průměr vřetena 30 mm při otáčkách 4500/6500/8500/ min. Maximální zdvih vřetena dosahuje 110 mm a stejná je jeho délka. Maximální průměr otvoru ve stole je 140 mm. Rozměry stolu 600x400 mm. Tento stroj má hmotnost pouhých 120 kg, přičemž rozměry pojezdového stolu jsou 1000x215 mm.

Dalším exponátem je srovnávací a tloušťkovací frézka SP 260. Stoly jsou zhotoveny z litiny, uložení hlavního válce a podávacích válců v litinových blocích. Na této frézce se dá snadno přestavit srovnávání – tloušťkování.  Strojní posuv tloušťkování lze vyřadit.Má integrovaný kryt odsávání, aretaci zdvihu tloušťkovacího stolu a úhlové pravítko pro srovnávání. Výkon motoru je 1,5 kW, šířka stolu je 1085 mm a šířka 250 mm. Dosahuje výšku tloušťkování 180 mm a maximální šířka tloušťkování je 245. Stroj má rozměry 1085 mm x 450 mm, má 4 nože.

Zajímavá je také olepovačka EBM 350, která má robustní ocelovou konstrukci a vyznačuje se snadnou obsluhou i údržbou. Tento stroj je nenáročný na provoz. Má výsuvné podpěrné lišty a elektrický posuv dílce. EBM 350 dosahuje vysoký výkon a používá se v profesionálních provozech. Rozměry stolu jsou 2300x360 mm, prodloužení stolu 500 mm. Pracuje s tlakem 6-8 barů. Průměr odsávacího hrdla je 100 mm. Celkové rozměry stroje jsou 2170x1100x1260 mm.

Společnost Jeřábek vznikla v roce 1993. Od svého počátku se soustředila na strojírenské výrobky. Od roku 1998 byla zahájena výroba kmenových pásových pil. Na začátku roku 2001 rozšířila svůj sortiment o dřevoobráběcí stroje. Tento výrobní úsek se dynamicky rozvíjí, a jeho výrobky se těší velké oblibě na domácím i zahraničních trzích.

← Zpět na seznam

Hledat:

Zakázková zařízení:

Naše společnost vyrábí také zakázková zařízení na míru. Více informací nalezenete zde:

Zakázková zařízeníZakázková zařízení

Kategorie katalogu:

Novinky e-mailem:

Zaregistrujte svoji e-mailovou adresu a získejte jako první informace o akcích, slevách a mnoho dalšího...

Registrovat

Rychlé kontakty:

Kontaktujte nás

Telefon: +420 733 181 551
+420 733 181 552

E-mail: info@jerabek-kotle.cz

Adresa: čtvrť Anenská
664 11, Zbýšov

Kotle Jeřábek
Kotle a termotechnika Jeřábek Kotle Jeřábek, teplo do Vašich domovů...